38. EDYCJA „WARSZAWY W KWIATACH I ZIELENI” ROZSTRZYGNIĘTA

Wśród laureatów konkursu znalazło się – po raz drugi – Towarzystwo Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie.

Za wieloletnie kultywowanie ponad 70 letniej tradycji konkursu 
Ogród Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego został wyróżniony nagrodą im. Prezydenta Stefana Starzyńskiego.

Przypomnijmy:
przedwojenna inicjatywa Prezydenta m.st. Warszawy Stefana Starzyńskiego jest kontynuowana przez Miasto Stołeczne Warszawę oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Konkursowi patronuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Ówczesne władze miejskie wydały z okazji ogłoszenia konkursu okolicznościowy plakat, zorganizowały specjalne biuro porad ogrodniczych oraz ogłosiły apel do mieszkańców z prośbą o liczny udział. Miasto bezpłatnie wydało także flance oraz sadzonki roślin ozdobnych i kwiatów. W roku 1938 po raz pierwszy nagrodzono warszawskie balkony, pierwsze nagrody zdobyły ex aequo Mira Zimińska-Sygietyńska i Zofia Wóycicka.

To zaszczyt i szczególne wyróżnienie, po raz koleiny zostać laureatem tej nagrody. Dołożymy starań żeby nasz ogród nadal się rozwijał, kwitł i cieszył zielenią, świeżością, kolorami i zapachami. Pozostanie miejscem, które daje wytchnienie, umożliwia prowadzenie terapii, oferuje gościnę dla towarzyskich spotkań i kulturalnych wydarzeń dedykowanych naszym podopiecznym i odwiedzającym nas przyjaciołom.

Cieszy uznanie i nagroda, ale cieszy również możliwość podzielenia się sukcesem i radością z niego wynikającą.

Dziękujemy za to wyróżnienie, oraz za pracę wszystkim, którzy się do tego sukcesu przyczynili.