MISJA – POKOLENIOWY ŁAŃCUCH ŻYCZEŃ

Jak co roku przed świętami, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, zorganizowało misję specjalną!!! Tym razem, z powodu konieczności zachowania bezpieczeństwa,  studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaproszono do przesłania naszym podopiecznym, życzeń w formie online. Każde miłe słowo, skierowane do seniorów, szczególnie w okresie świątecznym, jest niezwykle ważne, ponieważ jak wiemy, od połowy marca ich kontakt ze światem zewnętrznym jest bardzo ograniczony.

W akcji wzięli udział:studenci i studentki UW oraz WUM, absolwenci i absolwentki UW, doktoranci i doktorantki UW, aktywni i emerytowani pracownicy oraz pracowniczki UW. Życzenia przesłał naszym podopiecznym również Rektor Uniwersytetu Warszawskiego. Efektem misji, są fantastyczne nagrania, listy oraz kartki z życzeniami również w wersji angielskiej.

Wszystkie życzenia w formie prezentacji będą wyświetlane przez okres świąteczny na dużym monitorze. Mamy nadzieję, że film sprawi radość nie tylko mieszkańcom, ale również dyżurującym w czasie świąt, pracownikom DPS. Życzenia postaramy się także odczytać seniorkom i seniorom, po to by każdy z nich, w tym szczególnym okresie, czuł się otoczony życzliwością i wsparciem. Następnie, ze wszystkich wydrukowanych kartek świątecznych powstanie POKOLENIOWY ŁAŃCUCH DOBRYCH ŻYCZEŃ.

Ufamy, że przygotowana niespodzianka, mimo specyficznej, i nie ukrywajmy trudnej sytuacji, sprawi radość naszym seniorom  i mimo wszystko wywoła uśmiech na ich twarzach.
Miejmy nadzieję, że sytuacja na świecie niebawem wróci do normy i już podczas następnych świąt, nasi seniorzy będą mogli wspólnie biesiadować,  gościć najbliższych i cieszyć się swobodą.