NASZA KSIĄŻKA NA WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄZKI

Konsekwencją nominacji monografii „DOM. Historia Przytułku św. Franciszka Salezego”,
do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy, było uczestnictwo Towarzystwa jako wydawcy
w Warszawskich Targach Książki.

To okoliczność bezprecedensowa, aby organizacja filantropijna, zajmująca się lokalnym wspomaganiem osób niesamodzielnych, uczestniczyła w tak prestiżowym wydarzeniu.

A jednak!!!!

W tegorocznej, jubileuszowej, 10. edycji Warszawskich Targów Książki wzięło udział blisko 800 wystawców z 27 krajów. Na PGE Narodowym gościli wydawcy i książki z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin i Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Iraku, Irlandii, Kostaryki, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Nasze wydawnictwo, jako jeden z akcentów warszawskich,  było prezentowane przez organizatorów  – m. st. Warszawa, na stoisku „Zaczytana Warszawa”. Tutaj też miało miejsce spotkanie autorskie z p. Andrzejem Żorem, które prowadził i w imieniu słuchaczy pytania zadawał jeden z jurorów
12 edycji Nagrody Literackiej m. st. Warszawy p. Rafał Skąpski.

A oto egzemplarz książki należący do jurora Rafała Skąpskiego Przypominamy – 9 czerwca w siedzibie Teatru Nowego w Warszawie przy ul. Madalińskiego 10/16, podczas uroczystej gali,  zostaną ogłoszeni czterej Laureaci Nagrody Literackiej oraz Warszawski Twórca – główny zwycięzca konkursu.