NOWY OBIEKT PRZEZNACZONY DLA SENIORALNEJ SPOŁECZNOŚCI W WARSZAWIE

Nowy obiekt to w planach Towarzystwa Centrum Aktywności Seniora, obiekt przeznaczony dla działań na rzecz aktywizacji i wsparcia głównie lokalnej społeczności seniorów, nowoczesny, i jak nam się wydaje atrakcyjny, funkcjonalny czterokondygnacyjny budynek. Powstał w wyniku rozbudowy 130-letnich zabudowań gospodarczych przylegającej od strony zachodniej oficyny budynku głównego Przytułku. Parter, oraz dwie kondygnacje powyżej, przewidziane są, jako pomieszczenia ogólnodostępne z przeznaczeniem na pracownie i sale terapii zajęciowych. Znajdzie się tu także miejsce na codzienne spotkania, wydarzenia kulturalne, zajęcia hobbystyczne. Pomyśleliśmy także o salach aktywizacji cyfrowej – szczególnie dziś przekonujemy się, że bez komputera ciężko żyć. Mamy nadzieję, że uda nam się sprawić, aby miejsce to sprzyjało zarówno regularnym jak i spontanicznym spotkaniom ludzi o różnorodnych zainteresowaniach i potrzebach, dzięki którym będziemy budować społeczne więzi i inspiracje dla nowych działań oraz utrwalać wspólne wartości.

Niestety pandemia zakłóciła realizację naszych nasze planów dotyczących terminu oddania nowego obiektu do użytku. Przesunęło się w czasie otwarcie placówki i rozpoczęcie jej działalności ale jednocześnie zyskaliśmy czas na zebranie kolejnych pomysłów, których również oczekujemy od Państwa – co chcielibyście „znaleźć” w nowym obiekcie ?

Poniżej przedstawiamy fotografie nowego budynku mając nadzieję, że już niedługo będziemy mogli z niego wspólnie korzystać.