PLANY ROZBUDOWY

Towarzystwo planuje adaptację oficyn gospodarczych przylegających do terenu kolejowego, nadbudowę oficyny bezpośrednio przyległej do czterokondygnacyjnej oficyny kuchennej – integralnej części budynku głównego. Rozbudowa pozwoli na poprawę warunków opieki, rozszerzenie oferty zajęć rehabilitacyjnych, terapeutycznych i środowiskowej opieki społecznej. Dobudowa pomieści  na styku z wysoką częścią nowe, ognioodporne schody ewakuacyjne oraz windę łączącą wszystkie poziomy budynku co ułatwi poruszanie się osób niepełnosprawnych i transport wewnętrzny.

Nadbudowa oficyny gospodarczej poprawi bezpieczeństwo pożarowe w całym zespole budynków Przytułku, dzięki nowym schodom spełniającym współczesne wymagania bezpieczeństwa pożarowego.

Pomieszczenia w przyziemiu i na piętrze oficyny pomieszczą – po wyburzeniu niepotrzebnych ścianek działowych nową salę terapeutyczną, bibliotekę i mediatekę oraz salę odpoczynku i gabinety konsultacyjne. Na parterze oficyny gospodarczej odsłonięty i odrestaurowany zostanie zabytkowy strop odcinkowy, z ceglanymi sklepieniami na stalowych belkach.