PIKNIK RODZINNY – POŻEGNANIE LATA 2016

Wakacyjny czas beztroski już za nami. Za nami także emocje związane z organizacją i przebiegiem pikniku rodzinnego pn. „Pożegnania lata 2016”.
Podobnie jak w ubiegłym roku, na tegoroczną imprezę prócz rodzin naszych podopiecznych i członków Towarzystwa, zaprosiliśmy również sąsiadów z Solca i Powiśla. Program artystyczny obejmował występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 114 oraz z Gimnazjum nr 44, a także pokaz krótkiego programu muzycznego przygotowanego przez naszą grupę artystyczną „Powiślanie”, pod kierownictwem terapeutki Pani Ewy. Nad programem artystycznym czuwał i całość urozmaicał muzyk i konferansjer Pan Sylwester Więckowski.

Jednym z kolejnych punktów programu była pokazowa lekcja nordic walkingu. Z jego tajnikami zaznajomiła uczestników Pani Mariola Będkowska, instruktorka z Fundacji Trzy Kroki. Grę w „Bule”, podobnie jak na poprzedniej imprezie plenerowej, poprowadził nasz ulubiony instruktor Pan Karol Plewiński.
W tle zdarzeń artystycznych działały rozstawione wcześniej stoiska Pracowni Ortopedycznej Mark Protetik, Banku PeKaO SA oraz Drogerii HeBe. W funkcjonującej podczas imprezy „Strefie Zdrowia”, uczestnicy pikniku mogli zasięgnąć porad i konsultacji medycznych i dietetycznych prowadzonych przez firmę „Synexus”, a także, prowadzonych przez terapeutów z DPS-u, konsultacji z zakresu usprawniania ruchowego. W drugiej części pikniku, czas umilał wszystkim specjalnie na tę okazję zaproszony zespół dixielandowy. Znakomici muzycy grali koncerty w wielu prestiżowych miejscach – także za granicami Polski, a ich występ w Przytułku był możliwy dzięki zasponsorowaniu go przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców STOART www.stoart.org.pl – za co ogromnie dziękujemy.

Z perspektywy tygodnia, już bez emocji, wydarzenie powinniśmy ocenić bardzo pozytywnie. Pogoda dopisała wyjątkowo, jedzenie było pyszne, piknikowa logistyka perfekcyjna a koncert „THE WARSAW DIXIELANDERS” podobał się wszystkim.

Nie pozostaje nam nic innego, jak za rok o tej samej porze, znów wszystkich serdecznie zaprosić, a na koniec uczestnikom, artystom i współorganizatorom serdecznie podziękować.