PODWIECZOREK Z OPOWIEŚCIĄ

W niedzielne popołudnie 17 listopada, Mieszkańcy naszego Domu wraz z Sąsiadami z osiedla uczestniczyli w „Podwieczorku
z Opowieścią”. Fantastyczna inicjatywa warszawskiej grupy „Wspólnoty Sant’Egidio” została zrealizowana w naszym „Franciszkowym kąciku Babci i Dziadka” na drugim piętrze przy okazji obchodów III Światowego Dnia Ubogich i jest kolejną
z wielu, na przestrzeni co najmniej 9 lat wspólnych kontaktów. Nikt oczywiście, nigdy nie notował ilości spotkań, bo przecież nie o to tu chodzi.

W tegorocznym przesłaniu na III Światowy Dzień Ubogich Papież Franciszek dzieli się m. in. tymi słowami: „Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie.
To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo.”

To czym dzielą się z Mieszkańcami Domu Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego członkowie Wspólnoty Sant’Egidio
to chęć bycia razem, serdeczność, życzliwość i promienny uśmiech. Wczoraj, w ciepłe, jesienne, niedzielne popołudnie przy herbacie i ciasteczkach, w niezwykle miłej atmosferze, wspólnie wysłuchaliśmy kilku ludowych opowieści z towarzyszeniem instrumentów pochodzących z różnych stron Świata. Nazwy instrumentów brzmiały równie intrygująco, jak sama ich barwa
i wysokość dźwięku. Opowieści były także z różnych stron Świata np. z Afryki o drodze, o podejmowaniu decyzji i o nieprzewidywalnych skutkach naszych wyborów w interpretacji Pań z Grupy 501, Kasi Płocińskiej i Oli Pronobis-Polatyńskiej. Po części artystycznej był czas na niespieszne, wspólne rozmowy i posłuchanie siebie nawzajem. Wieczór zakończyła wspólna modlitwa za ubogich w duchu Wspólnoty Sant’Egidio.

Kochani, w imieniu wszystkich uczestników spotkania serdecznie dziękujemy za to kolejne spotkanie z Wami.
Dziękujemy za miłe artystyczne doznania, pyszny poczęstunek i wspólne niespieszne bycie.
Do zobaczenia niebawem na kolejnym spotkaniu.