POLA NADZIEI

Piękna i chwalebna akcja, mająca na celu uwrażliwienie na potrzeby osób starszych, chorych i cierpiących. To także budowa wspólnoty skupionej wokół idei pomagania, empatii i bycia z drugim człowiekiem.

Symbolem Pól Nadziei jest żonkil  – znak nadziei na nowe życie. Symbol triumfu poświęcenia nad egoizmem i  miłości nad śmiercią.
To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach.

Akcja POLA NADZIEI trawa już od kilkunastu lat.  Polega na organizowaniu ukwieconych żonkilami przestrzeni. Z początkiem jesieni zbierane są
i sadzone cebulki żonkili. Kiedy zakwitną wiosną, są rozdawane w ulicznych kwestach.
Mieszkańcy Przytułku w akcji wzięli udział po raz pierwszy. Wspólnie wyznaczyliśmy odpowiednie na wysadzenie cebulek miejsce, które pomogli nam przygotować Panowie Janusz, Adam i Franciszek – DZIĘKUJEMY

Na przekopanych i zagrabionych grządkach, razem z dziećmi z Przedszkola nr 30 zasadziliśmy 250 malutkich żonkilowych cebulek. W trakcie pracy opowiadaliśmy dzieciom o potrzebie pomagania, empatii i  trudnej sytuacji osób chorych onkologicznie. Zainspirowane rozmową dzieci, obdarowały nas ślicznymi rysunkami przyjaznych domów dla osób potrzebujących wsparcia. I już dziś jesteśmy umówieni na wiosenna kwestę.

obsadzony cebulkami żonkili fragment ogrodu

dav
dav