POŻEGNANIE LATA 2019

Podobnie jak w ubiegłych latach w ostatnią letnią sobotę września w przytułkowym ogrodzie  zorganizowaliśmy „POŻEGNANIE LATA”.
Międzypokoleniowy piknik tradycyjnie dedykowany był naszym podopiecznym, ich najbliższym oraz pracownikom Przytułku. Od kilku lat na tę imprezę zapraszamy także miłych sąsiadów – mieszkańców Solca, Powiśla, Ujazdowa … .

Jako zadeklarowani uczestnicy
organizowanej przez m. st. Warszawa
akcji pn.  „Warszawskie Dni Seniora”,
Towarzystwo, po raz pierwszy na pikniku gościło również warszawskich seniorów – członków i wolontariuszy Stowarzyszenia Kreatywni 50 Plus. http://www.kreatywni50plus.pl/

Zapoczątkowana w 1990 roku  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ idea ustanowienia
1 października – Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, nadal ma swoją kontynuację. Warszawskie święto seniorów organizowane jest co roku na przełomie września i października z kulminacją w dniu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. To szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów. W tym czasie organizowanych jest szereg imprez i zdarzeń dedykowanych najstarszemu pokoleniu Warszawiaków. Wydarzeniom od początku patronuje Prezydent m. st. Warszawy. http://www.wds.org.pl/pl/wds

W tym roku, podczas Pikniku „POŻEGNANIE LATA 2019”, wśród licznie zaplanowanych atrakcji, ozdobą imprezy były swingowe szlagiery w wykonaniu  sekstetu THE WARSAW DIXIELANDERS, oraz muzyka irlandzka w wykonaniu ZESPOŁU FOLKOWEGO ÓIR. Tradycyjnie, gości zapraszaliśmy także na poczęstunek z grilla i pyszne franciszkowe ciasto drożdżowe.

Tak znakomita  prawa artystyczna pikniku  w przytułkowym ogrodzie, była możliwa dzięki finansowemu wsparciu, realizowanego przez Towarzystwo ministerialnego projektu ASOS.