Pożegnanie Lata

Tegoroczne lato wyraźnie chce pozostawić po sobie jak najlepsze wspomnienie, czego wyrazem była wspaniała pogoda jaka towarzyszyła naszemu tradycyjnemu już festynowi „Pożegnanie Lata”,  który zgodnie z zapowiedziami odbył się w naszym ogrodzie w ostatnią sobotę. Było radośnie i wesoło,  mieliśmy wielu gości a i mieszkańcy naszego Domu stawili się licznie. Na scenie pojawili się uczestnicy zajęć i warsztatów realizowanych podobnie jak tegoroczny festyn w ramach projektu Solecka oficyna – nasze miejsce spotkań  dofinansowanego  ze środków z budżetu województwa mazowieckiego. 

Bardzo intersujące były prezentacje twórcze naszych mieszkańców. Gorąco przyjęto występy Zespołu „Appassionata”, sąsiadów z Klubu Panorama SBM „TORWAR” i  grupy tanecznej Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku. Prawdziwym wydarzeniem był koncert  gości specjalnych  DIXIE FELLOWS – warszawskiego zespołu jazzu tradycyjnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również  nasze propozycje poza sceną, takie jak gra w bule, stragan Pani Amelii i inne w tym oczywiście grillowe przysmaki i bigos.  

Były też wydarzenia niezapowiedziane ; wręczenie przez  założycielkę i koordynatorkę grupy społecznej Lwie Serce  dyrektorowi  J. Grzesiukowi medalu dla  naszego Domu za czynną i wyjątkowo owocną współpracę i zaangażowanie jego mieszkańców i wizyta zastępczyni burmistrza dzielnicy śródmieście Pani Magdaleny Wojciechowskiej.

Śmiało można powiedzieć – wszystkie festynowe  występy i prezentacje potwierdziły że młodość przychodzi z wiekiem oraz że  kto u nas nie był, nie widział i nie słyszał z pewnością ma czego żałować.
Żegnaj Lato na rok, ale my  już dzisiaj zapraszamy na huczne jego powitanie.