RESPONSIB’ALL DAY

Nigdy w naszej historii nie uczestniczyliśmy w podobnym przedsięwzięciu. Tego dnia, na terenie Przytułku ponad 150 osób prowadziło na naszą rzecz, zorganizowane działania wolontariackie. Akcja społeczna „Responsib’all day” z udziałem pracowników korporacji WYBOROWA Pernod Rocard , obejmowała czynności  związane z renowacją i uporządkowaniem terenu ogrodu. Wykonano również wiele elementów dekoracyjnych zarówno do ogrodu jak i do wykorzystania we wnętrzach Przytułku. 

Prace prowadzono pod kierownictwem liderów w  12 grupach tematycznych. Efektem ich działań są: zmontowana i zagospodarowana szklarnia na zioła i warzywa a także towarzyszący jej zbiornik na deszczówkę, nowy kompostownik oraz urocze domki – hotele dla owadów i ptaków. Renowacja ogrodu była połączona z warsztatami upcyklingu. W parkingowym rejonie przytułkowego terenu powstała ocieniona weranda wypoczynkowa. Wyposażono ją we własnoręcznie wykonane meble ogrodowe z palet przewozowych. Stoły i ławy, do których dla wygody uszyto ozdobne poduchy, posłużą między innymi naszej drużynie gry w Boule. Otrzymaliśmy także wykonane z materiałów recyclingowych kwietniki, które ozdobią poszczególne pokoje mieszkańców oraz świetlicę na pierwszym piętrze. Szklane butelki po produktach, korki i zakrętki, pracownicy przerobili na lampy ogrodowe i inne dekoracje. Mieszkańcy mogą się również cieszyć nowymi kwietnikami na balkonach.

Całość działań na bieżąco była relacjonowana i dokumentowana przez  grupę reporterów. W wyniku ich pracy na koniec dnia pensjonariusze otrzymali w prezencie tablicę wyklejoną reporterskimi zdjęciami.

Za podjętą na rzecz Przytułku inicjatywę jeszcze raz serdecznie dziękujemy.