Święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie

5 grudnia to święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie. Święto obchodzone jest od 1986 roku. Jego celem jest docenienie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich pracę, czas i zaangażowanie w pomaganie innym.

To odpowiedni moment dla uhonorowania każdego z Wolontariuszy. W Przytułkowej Oficynie odbyło się okolicznościowe spotkanie zorganizowane przez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście wspólnie z naszym Towarzystwem. Zaproszono śródmiejskich Wolontariuszy, w tym również wspierających Towarzystwo i nasz Dom Pomocy Społecznej. Nie zabrakło życzeń i podziękowań złożonych przez Pana Aleksandra Ferensa ‑ Burmistrza Dzielnicy Śródmieście, Panią Katarzynę Frączek ‑ Dyrektora Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście oraz Pana Adama Stradowskiego ‑ Prezesa Zarządu naszego Towarzystwa.

Po części oficjalnej uroczystość uatrakcyjnił występ iluzjonisty. Następnie na zorganizowanych warsztatach wszyscy wspólnie zdobili świąteczne pierniki i przygotowali domowe czekolady.

W tym dniu składamy wszystkim Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby ich działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło im nigdy energii i pasji.