WOLONTARIAT PRACOWNICZY W DOBIE PANDEMII

Od maja br. wspólnie z Fundacją Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego,  prowadzimy program wolontariatu pracowniczego o nazwie „Wolontariat jest super”.
Liderem zespołu są pracownicy Banku Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie. Projekt przewidywał wykonanie czynności wspierających działalność Towarzystwa. Wspólnie ustaliliśmy, że w czasie zagrożenia epidemicznego najbardziej odpowiednie i możliwe do wykonania będą czynności związane z przestrzenią ogrodową. Jak się potem okazało, nawet tak ostrożne założenia, nie mogły zostać zrealizowane. Bezpośrednie działania wolontariuszy przesunęliśmy na „pierwszy piątek po pandemii”, kiedy będziemy mogli swobodnie otworzyć bramy Przytułku, zaprosić osoby z zewnątrz na nasz teren, i dokończyć działania wolontariatu pracowniczego.
Prace będą polegały na poskładaniu i umieszczeniu w naszym ogrodzie pięknych, zakupionych w ramach akcji Fundacji BGK, kompletu mebli ogrodowych.

Tymczasem,  prace ograniczyliśmy do zakupu ziemi i roślin. Dzięki finansowemu wsparciu mogliśmy pozwolić  sobie na zakup okazałego orientalnego świerku, który już w okresie Bożego narodzenia zostanie świątecznie przystrojony kolorowymi  lampkami.

Na ręce liderki projektu Pani Ani, przekazujemy serdeczne podziękowania Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego,  za stworzenie możliwości przeprowadzenia całej akcji. Pani zaś dziękujemy za jej przygotowanie i przeprowadzenie. Miejmy nadzieję, że na wiosnę wspólnie dokończymy działania i z radością osobiście za nie podziękujemy.