DZIĘKUJEMY!!!

W dniu 25 maja 2021 r. w trakcie wirtualnej gali wieńczącej 7. edycję „Nagrody Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy”, nagrodę za ROZWIĄZANIA ZAPEWNIAJĄCE DOSTĘPNOŚĆ otrzymała ukończona w 2020 roku OFICYNA, będąca kolejną budowlano – konserwatorską inwestycją Towarzystwa Przytułku Św. Franciszka Salezego w Warszawie.

Bezpośrednio po wydarzeniu, złożyliśmy już gratulacje współuczestnikom konkursu i wszystkim wyróżnionym. Teraz pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym „Modernizacja, przebudowa i nadbudowa oficyny gospodarczej Przytułku św. Franciszka Salezego” zakończyła się sukcesem.

Projekt przedsięwzięcia stworzony został przez studio projektowe ArDJ Sp. z o. o. Paweł Detko, Piotr Jurkiewicz Architekci. Współtworzyli go w sporym zespole: Dobromiła Szymańska i Anna Stasiczak z ArDJ, Tomasz Kowal i Jacek Narewski z ATK Design, instalacje sanitarne Anna Magoń-Romanow i Grzegorz Robakowski z SAN-DOM oraz instalacje elektryczne Barbara Halicka-Pękala.
Nieoceniona była również praca specjalistów od mikropali z firmy TERGON Sp. z o.o. sp. k., oraz Janusza Kumali z firmy BUD-WOD S.C. w zakresie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych.
Generalnym wykonawcą było przedsiębiorstwo WK-Invest Sp. z o. o. z Krzysztofem Żdanukiem, Andrzejem Marciniakiem oraz Robertem Kalinowskim. W imieniu Inwestora czyli nas, nad budową czuwał Best Invest Sp. z o.o. z niezastąpionym Krzysztofem Wojciechowskim.
Dziękujemy także Inspektorowi nadzoru Lechowi Borkowskiemu i inspektorom branżowym. Ogromne wsparcie mieliśmy również w specjalizującej się w konserwacji zabytków firmie MONOLIT Katarzyna Mrozowska-Świerczyńska z Grzegorzem Świerczyńskim – konserwatorom elewacji i zabytkowych elementów we wnętrzu.

Specjalne podziękowania kierujemy do firm TARKETT Polska Sp. z o.o. oraz PRESSALIT A/S, które profesjonalnymi konsultacjami w trakcie prac projektowych, oraz hojną pomocą przy wyposażaniu wnętrz, niebywale wsparły nasze działania. Pomocy przy wyposażeniu budynku udzieliły również Fundacja imienia Świętego Patryka, finansując zakup farb Benjamin Moore, oraz firma Benckiser Reckitt.

Dziękujemy za niezwykłe zrozumienie, wrażliwość, oraz zaangażowanie i solidarność. Dziękujemy za bezpieczeństwo i wygodę przyszłych użytkowników i naszych podopiecznych, dziękujemy za wspaniały odruch serca. Dziękujemy wszystkim tym, którzy
w szczególny sposób przyczynili się do realizacji projektu a tym samym do pozytywnej oceny konkursowych jurorów.